Sucha cera jest typem skóry, której jawnie brakuje nawilżenia. Jej powierzchni brakuje gładkości. Bliżej jej do nieregularnej i chropowatej skorupki, jaka jest dość nieprzyjemna podczas dotykania. Wyraźnie przesuszone części naszej skóry potrafią się też łuszczyć. Bardzo często dochodzi do tego w okolicach skrzydełek nosa oraz na brodzie. Suchą cerę bardzo łatwo możemy podrażnić, więc w tym przypadku wskazane jest wykorzystanie bardzo delikatnych oraz przebadanych pod kątem dermatologicznym środków do pielęgnacji.

 

Kosmetyki naturalne zalecane właśnie do pielęgnowania skóry suchej, wrażliwej oraz delikatnej, na pewno będą tutaj idealnym rozwiązaniem. Należy szukać ich jednak w konkretnych miejscach. Niektóre drogerie mają na pewno oddzielne działy z środkami naturalnymi, jednak znacznie większą ich liczbę można znaleźć w internecie, punktach zielarskich i sklepach z produktami naturalnymi. Poszukując środków do pielęgnowania suchej cery, na pewno trzeba patrzeć na ich składy i kierować na to szczególną uwagę. Powinny wystąpić w nich elementy o działaniu zarówno natłuszczającym a także nawilżającym, jak i ochronnym.

 

Dobry środek do pielęgnacji suchej skóry powinien zabezpieczać ją przed negatywnym wpływem promieniowania słonecznego, oznacza to, że musi mieć w sobie wysokie przeciwsłoneczne filtry. Wbrew pozorom taką ochronę należy zagwarantować swojemu ciału nie tylko podczas letniej wycieczki, bo mimo tego, iż wiosną oraz latem słońce de facto najbardziej nam dokucza oraz ma najsilniejsze działanie, to jednakże nie można stwierdzić, że jakimś cudem zimą czy jesienią przestaje ono wpływać na skórę. Nawet jeśli nie odczuwamy tego na co dzieńpowinniśmy o tym wiedzieć. Nadmierne opalanie skóry nie jest dla niej wskazane. W szczególności właścicielki i właściciele suchej skóry powinni codziennie stosować produkty z wysokim filtrem, jakie zagwarantują im bardzo dobrą ochronę przed promieniami słonecznymi. Kosmetyki naturalne dla panów coraz częściej są wzbogacane tego typu substancjami, bo faceci też przejmują się wszak swoim wyglądem oraz starają się cały czas o niego dbać. Wszystkie kosmetyki przeznaczone do cery suchej powinny też chronić tę skórę przed różnymi innymi czynnikami, nie tylko i wyłacznie tymi atmosferycznymi oraz nie tylko powiązanymi z działaniem słońca.

 

Na mocno wysuszona skórę źle wpłyną także te zanieczyszczenia, które naturalnie występują w powietrzu a także środowisku. Równie złym, a nawet trochę gorszym oddziaływaniem na cerę wykazują się wolne rodniki. Trzeba się przed nimi rozsądnie chronić i zmniejszać ich dostęp do ciała, w czym bardzo pomagają kosmetyki naturalne wyposażone w związki antyoksydacyjne, takie jak witamina E lub witamina A oraz witamina C jak również cynk bądź selen.

 

W czasie zimy warto również poza tym natłuszczać cerę, żeby tak jeszcze bardziej ją ochronić. Dzięki tym działaniom nie będzie ona aż tak bardzo podatna na wysuszające działanie mrozu czy silnego wiatru.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *