Tani internet który powszechnie nazywany jest internetem światłowodowym albo po prostu ,światłowodem”, to szerokopasmowe połączenie, jakie ma możliwość osiągać prędkość do 940 megabitów na sekundę (Mb / s), przy małym opóźnieniu. Technologia stosuje kabel światłowodowy, który w zadziwiający sposób ma możliwość przesyłać dane z prędkością około 70% prędkości światła. Co więcej światłowodowe kable nie są w takim stopniu podatne na złe warunki pogodowe jak inne typy kabli, co pomaga zmniejszyć przestoje.

 

Jest także odporny na zakłócenia elektryczne. Światłowodowy internet to złożona technika, która pozwala na przesyłanie treści pod postacią światła, a nie elektrycznej energii. Na tę zaawansowaną technikę składa się mnóstwo elementów, lecz dwa kluczowe elementy to światłowody oraz tak zwana ,ostatnia mila” sieci. Światłowody są maleńkie – mają mniej więcej sto dwadzieścia pięć mikronów średnicy albo są odrobinę większe niż ludzki włos. Wiele z tych włókien jest połączonych w wiązki, budując kable (nie mylić z kablami koncentrycznymi, które są zrobione z miedzi). Światłowody przenoszą impulsy światła laserowego lub diodowego wzdłuż linii, przesyłając dane w binarnej formie.

 

Błyskawiczny internet światłowodowy Netia jest bardzo polecany wśród klientów. W krajach rozwiniętych światłowody zastąpiły długo używane miedziane linie już lata temu, budując rdzeń albo ,kręgosłup” obecnych internetowych sieci. Dopiero od niedawna bardziej korzystne stało się instalowanie światłowodów niż linii miedzianych. Tak więc, wraz z rozwojem technologii, sieci światłowodowe błyskawicznie rozwijają się w miastach i docierają bezpośrednio do naszych domów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *