Treningi personalne są na terenie RP odbierane raczej jako fanaberie lub wyłącznie dla ludzi o wysokich pensjach. Natomiast właściwie każdy fitness klub proponuje możliwość skorzystania z wsparcia trenera personalnego, a w dużych miejscowościach tworzone są specjalne kluby tego typu treningu. Masa ludzi korzysta z tego typu klubów, co prowadzi do minimalizacji cen i zachęcenia do pracy nowych trenerów personalnych.

Zagadnienie takiego treningu to wyjątkowo szerokie spektrum, które zakłada od samego początku kompleksowe podejście do każdego klienta. Oczywiście podstawową sprawą jest chęć ulepszenia sprawności ruchowej oraz dodatkowo wyglądu. Mamy zatem do czynienia z koniecznością utworzenia planu treningowego ,a także konsultacji powiązanymi z właściwym żywieniem. Profesjonalny trener powinien nie tylko wiedzieć, jak dopasować plan ćwiczeń do spersonalizowanych wymagań organizmu, lecz głównie umieć stosownie motywować kontrahenta, a potem małymi krokami ustalać mu kolejne cele do osiągnięcia. Prawidłowo poprowadzony trening personalny wpływa nie tylko na samo ciało, lecz także na nasz umysł. Umożliwia rozładować emocje, frustrację, jak również pobudzić do pozytywnego działania.

Wielu trenerów mówi, że praca z ich klientami trwa przez całą dobę. Po zakończeniu treningu personalnego, przykładowo który trwa godzinę, nie kończy się praca, bo klient powinien zamienić swój tryb życia na bardziej zdrowy. Personalny tren powinien posiadać nieustanny kontakt z swoim klientem, doradzać mu również poza godziną treningów. Da się to zrealizować, np. poprzez wyznaczanie dodatkowych aktywności, jak również edukację w celu poprawnego odczytywania sygnałów jakie daje nam organizm.

Pełny pakiet narzędzi który związany z prowadzeniem fizycznym też u sportowców przygotowuje trener przygotowania motorycznego Katowice W tym wypadku program kursu jest prowadzony poprzez praktykujących sportowców, zazwyczaj profesjonalistów w swych dziedzinach. Rzecz jasna im bardziej doświadczony oraz utytułowany trener personalny, tym zdecydowanie wyższa jakość usług, ale też wyższa cena. Dlatego trenera personalnego musimy dopasować do własnej osobistej sytuacji życiowej a także własnych ambicji. Dużo uzależnione jest od tego, co mamy zamiar uzyskać i w jakim odstępie czasowym. Należy natomiast uważać, bo ceny treningów są niezwykle zróżnicowane i niekoniecznie tak jest, że mniejsza cena znaczy poprowadzenie treningu przez początkującego trenera osobistego.

Jeżeli koszty takiego treningu są dla nas za wysokie, będziemy mogli spróbować je zmniejszyć poprzez skorzystanie z oferty całych pakietów treningowych. Kupujemy wówczas od razu serię treningów, np. dziesięć lub dwadzieścia, co jest o wiele tańsze oraz może zachęcać Nas do działania. Jeśli i tak musimy płacić za usługę… Da się również ćwiczyć w dwójkach lub grupach, przeważnie do czterech osób. Nie można wtedy oczekiwać, że trener personalny będzie w pełni skupiony wyłącznie na Nas, niemniej jednak kwota tego typu usługi często może wynosić dosłownie około trzydzieści procent wyjściowej kwoty. Równocześnie w ten sposób możemy osiągać podobne rezultaty, co osobiście. Musimy mieć tylko chęć do jakichkolwiek zmian w naszym życiu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *