Każdy, kto kiedykolwiek bardzo interesował się kulturystyką i sportem oraz dążył do tego by mieć sylwetkę zawodowego sportowca, słyszał o wielu specyfikach , które wspomagały jej osiągnięcie. Peptydy SARM są takimi właśnie środkami, jakie ostatnimi czasy osiągnęły dużą popularność. Czy można je stosować całkowicie bezpiecznie, bez efektów ubocznych?

Najpierw zastanówmy się czym właściwie są peptydy SARMy. Z j. ang. jest to skrót od „Selective Androgen Receptor Modulators”, co znaczy selektywny modulator receptorów androgenowych. Działanie tych peptydów tak samo jak w przypadku sterydów tj. testosteron ma charakter anaboliczny, lecz co ważne efekty androgenne przy peptydach SARM są o wiele mniejsze.

To bez wątpienia wielka ulga dla tych ludzi, którzy martwią się o kwestie hormonalne a także ginekomastię. Ponadto co interesujące, SARM tak samo jak testosteron wzmocnią i wyeksponują mięśnie oraz sprawią, iż nasze kości staną się znacznie mocniejsze oraz dodadzą nam więcej sił, lecz nie trzeba się przy nich obawiać takowych niechcianych skutków jak np. obniżenie głosu czy występowanie zmian skórnych. Sięgając po peptydy SARMy zazwyczaj boimy się, czy ich stosowanie nie odbije się na naszym zdrowiu. Jak zauważają specjaliści, najważniejsze to zażywanie ich pod czujnym okiem specjalisty, który stosownie dobierze nam dawki a także zadba o to, ażeby zminimalizować skutki uboczne. Tak więc peptydy SARM są wspaniałym rozwiązaniem dla ludzi marzących o sylwetce kulturysty. Musimy tylko pamiętać o ich bezpiecznym stosowaniu oraz kupnie u sprawdzonego sprzedawcy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *