Postęp w dziedzinie technologii jest obecnie duży. Dziedzina technologii w ogromnym stopniu rozwinęła się. Osoby, które mieszkają w sąsiednich miastach, krajach, a nawet na innych kontynentach mogą być ze sobą w stałym kontakcie. Kontakt między znajomymi może być nie tylko audio, lecz również wizualny. Możliwe jest to dzięki różnego rodzaju komunikatorom internetowym a także kamerkom.

 

Czat wideo rozmowy jest bardzo popularną formą komunikowania się na odległość. Ludzie, którzy są wiele kilometrów od siebie mają szansę być w stałym kontakcie- pisać ze sobą, rozmawiać, a także widzieć się na swoich telefonów, czy również laptopów. Bardzo popularnym obecnie zjawiskiem okazuje się live chat na stronę. Logując się na konkretnej stronie, albo w specjalnej aplikacji jest możliwość prowadzić rozmowę z różnymi osobami, nawet tymi, których nie znamy, lecz w ten sposób możemy je poznać. W tego rodzaju chatcie ma szansę uczestniczyć nawet kilka ludzi równocześnie, lub jeżeli ktoś tak preferuje to w dwójkę. Tego typu live chat nie jest nigdy nagrywany ale właśnie cała rozmowa jest prowadzona tu i teraz.

 

Czat wideo rozmowy może odbywać się w formie tylko pisemnej. Osoby, które postanowiły wziąć udział w tego rodzaju chatcie tylko piszą do siebie, nie widząc siebie nawzajem, chyba że chcą np pokazać swoje zdjęcia. Jak możemy zauważyć odległość teraz nie jest przeszkodą, by nawiązać kolejne znajomości albo utrzymywać kontakt z kimś dla nas ważnym, kto jest daleko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *