Każdy kibic odpowie na tytułowe pytanie nieco bardziej życzeniowo, niż w zgodzie z rzeczywistością. Sprawa wyłącznie z pozoru zdaje się być łatwa, ponieważ nawet dzisiaj transmisje meczy ulubionych drużyn na żywo to nadal niemały problem dla wielu kibiców. Czeka ich sporo przeciwności do pokonania, zaś niektóre umieją pokonać nawet najwierniejszego kibica! Należy zatem dokładnie przyjrzeć się wszystkim opcją, gdyż jeżeli ktoś zdecyduje się pod wpływem impulsu na poszukiwanie meczu swojej drużyny transmitowanej na żywo, może ponieść porażkę. Oddany a także prawdziwy kibic wie doskonale, gdzie ma możliwość obejrzeć ulubioną ligę lub drużynę.

 

Sprawa mocno się komplikuje, w momencie gdy przyjrzymy się legalności niektórych z wykorzystywanych kanałów i transmisji. Wszystko uzależniony jest od interesującej danego kibica ligi. Sprawa znowu wygląda na niezbyt skomplikowaną, w momencie kiedy zastanawiamy się nad tym, gdzie oglądać Premier League, Bundesligę czy naszą rodzimą Ekstraklasę. Trzeba tylko wykupić dostęp do odpowiedniego kanału u operatora telewizji i już spełniamy swoje marzenia. Lecz czy to na pewno wszystko? To niestety nie jest rozwiązanie… Nie każda rozgrywka jest transmitowana na żywo. Każdy bez wyjątku telewizyjny dostawca zwraca uwagę na oglądalność oraz wybiera te najbardziej interesujące spotkania na sportowych kanałach. Jaką posiadamy więc opcję? Sieć! Tu jednak można napotkać następne przeszkody, jakie nie dla każdego są do pokonania. Bowiem nie wszystkie portale są dla zwykłego zjadacza chleba ogólnie dostępne. Niektóre z nich objęte są geoblokadą, zaś inne są po prostu stronami pirackimi. To są oczywiście realne kłopoty, jakie potrafią uniemożliwić czerpanie satysfakcji z śledzenia rozgrywek ulubionej drużyny na żywo.

 

Niektóre strony streamingowe żądają również opłaty, którą istnieje możliwość uiścić w formie przesłanego na podany numer sms-a albo również przelewu. Często taka forma potrafi skutecznie odstraszyć. Niemałym kłopotem może być też zbyt wolny transfer danych, z jakiego korzysta wierny kibic. A o ile wszelkie reklamy potrafią śmigać bez problemu, to transmisja rozgrywek może być przerywana. Szczególnie może to interesować fanów, jacy regularnie obstawiają mecze, czy także innego typu zakłady sportowe. Oni w szczególności chcą obserwować mecze na żywo, ekscytując się znacznie bardziej od statystycznego sportowego Kowalskiego. Warto uświadomić sobie kilka kwestii. Po pierwsze, nic nie może zastąpić legalnych źródeł transmisji meczy. Warto zatem, podczas doboru kanałów telewizyjnych w salonie bądź u dostawcy, zorientować się, który kanał transmituje mecze naszej ulubionej ligi a także na jakich odbywa się to warunkach.

 

Po drugie, nie warto porywać się na nieznane nam strony www, proponujące rozgrywki na na żywo, ponieważ możemy się natknąć nie tylko na te, które naliczają dodatkowe wydatki za internet, lecz również te przesyłające, prócz piłkarskich emocji, także wiele szkodliwych wirusów. Po trzecie, powinni nas interesować jedynie legalnie działający bukmacherzy, ponieważ wyłącznie oni proponują użytkownikom zakłady na jasno określonych zasadach. Już dawno minęły czasy, kiedy mogliśmy stracić kilka palców na nielegalnych zakładach, ale mimo to nie ma co ryzykować niczym innym, poza pieniędzmi.

Wiecej: bukmacherzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *