Jeśli nieszczęśliwym zrządzeniem losu staniemy się uczestnikami wypadku na drodze, a nasz samochód na pewno nie nadaje się do dalszej podróży, jesteśmy zmuszeni podjąć decyzję o wynajęciu autolawety. Pamiętajmy, żeby, zanim wykonamy telefon do działalności pełniącej tego rodzaju pomoc, zobaczyć, czy pomoc drogowa tego rodzaju nie jest objęta zakresem wykupionego przez nas ubezpieczenia. W takiej sytuacji sprawa jest prosta i trzeba tylko nawiązać kontakt z ubezpieczalnią.

 

W przypadku gdy jesteśmy zmuszeni sami sobie poradzić, koszt jaki poniesiemy za autolaweta warszawa będzie uzależniony od wielu elementów. Do najistotniejszych musimy niewątpliwie zaliczyć odległość jaką musi przejechać pojazd, żeby do nas dojechać a ponadto czas wykonania całej usługi, uwzględniający dojazd do nas, adekwatne zabezpieczenie auta na lawecie a dodatkowo transport na wskazane miejsce. Wysokość poniesionych kosztów będzie też uzależniona od pakowności pojazdu a także od tego, ile samochodów miało udział w zdarzeniu. Jeśli na przykład trzy pojazdy wymagają przetransportowania do bardzo zbliżonych miejsc, wtedy drogowa pomoc może być zapewniona wszystkim kierowcom równocześnie, przy znacznym ograniczeniu kosztów.

 

Pamiętajmy, iż nie tylko i wyłącznie parametry lawety będą miały znaczenie dla ceny usługi, lecz również rozmiar a także ciężar naszego auta. Zapoznajmy się teraz z paroma danymi cyfrowymi. Koszt całości usługi zazwyczaj mieści się w przedziale od 250-400 złotych. Ponadplanowe koszty, w wysokości mniej więcej trzech złotych za kilometr, musimy ponieść, jeśli autolaweta zostanie wynajęta w firmie , która znajduje się w dużej odległości od miejsca zdarzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *