Wycieczki w dzisiejszych czasach to już przywilej wielu ludzi, nie tak jak dawniej, tylko wybranych. Możemy się wybierać w rozmaite strony, zaś ograniczają nas wyłącznie wyobraźnia, czas i pieniądze. Jednym z najbardziej ekonomicznych a także ekscytujących możliwości odbywania podróży jest podróżowanie „na własną rękę”, bez pomocy biur turystycznych, z samodzielnie wyznaczonymi szlakami na mapie, z swoim własnym albo wynajętym transportem, w doborowym towarzystwie lub samotnie, najlepiej z nocką pod namiotem, w hostelu lub w kamperze.

 

Kamper jest połączeniem dwóch najważniejszych i niezbędnych rzeczy każdej podróży – to środek transportu a ponadto nocleg. Kampery kojarzymy zazwyczaj z rodzinnymi wakacjami na szerokich amerykańskich trasach ciągnących się w pobliżu piaszczystych pustkowi, jak najczęściej przedstawiane to jest w filmach zza oceanu. Kampery nie są tak silną częścią kultury Europy, lecz zajęły swoje miejsce we współczesnych standardach podróżowania. Podczas podejmowania decyzji o tym, czy opłaca nam się zakupić lub wypożyczyć kamper, powinno się wziąć pod uwagę kilka kwestii.

 

Po pierwsze grupa , która porusza się kamperem powinna mieć przynajmniej jednego kierowcę z prawem jazdy kat. B (dla pojazdów do trzech,pięć t) albo kat. C/C1 (dla samochodów pow. 3,5 t). Następnie warto dowiedzieć, czy infrastruktura w miejscu, do którego się wybieramy, nadaje się do jazdy kamperem. Ostatni punkt to warunki pogodowe – w przypadku zimowych wojaży lepiej będą się sprawdzać kampery mające dodatkową izolację.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *