Rehabilitacja polega na leczeniu chorób fizycznych a także urazów za pomocą technik manualnych, urządzeń medycznych, różnych ćwiczeń a także innych środków. Obecnie istnieje kilka odmiennych metod a także terapii leczenia dostępnych w rehabilitacja Ostrzeszów ludzi z urazami układu mięśniowo-szkieletowego, kłopotami sercowo-naczyniowymi, neurologicznymi i kilkoma innymi chorobami. W poniższym artykule przedstawiamy Państwu różnorodne techniki wykonywanych teraz zabiegów fizjoterapeutycznych.

Elektrostymulacje-zabieg fizjoterapeutyczny

Elektrostymulacja jest procesem stosowanym od wielu lat w celu pomocy osobom z stałym bólem. Elektrostymulacja wysyła do ciała pacjenta prąd o niskim natężeniu przez elektrody oraz pomaga zmniejszać stany zapalne i stymulować obieg krwi.

Masaż-zabieg fizjoterapeutyczny

Fizjoterapia to rodzaj masażu, który skupia się na określonej części ciała pacjenta. Niektóre z najbardziej znanych rodzajów masażu to masaże głowy, szyi, stóp a także pleców. Terapeuta rękami masuje konkretny obszar i tym samym zapewnia ulgę w różnych bólowym objawach.

Zabieg fizjoterapeutyczny -laseroterapia

Laseroterapia to dział fizjoterapii, który można zastosować w leczeniu bólu oraz stanów zapalnych w bardzo wielu stanach. Zabieg ten polega na wysyłaniu impulsów laserowych poprzez skórę i do tkanek, tworząc energię, która ma wspomagać gojenie oraz wzrost komórek.

Elektroterapia-zabieg fizjoterapeutyczny

Jest mnóstwo powodów, dla których ludzie są zainteresowani leczeniem fizjoterapeutycznym. Być może cierpią na długotrwały ból, kłopoty z mięśniami, a nawet niepokój albo depresję. Bez względu na przyczynę, w tym artykule przyjrzymy się niektórym dostępnym sposobom leczenia a także technologii, która jest wykorzystywana do ich zapewnienia.

Ultradźwięki-zabieg fizjoterapeutyczny

Ultradźwięki mogą ujawnić skrzepy krwi, złamania a to nie wszystko. Fale ultradźwiękowe są wysyłane z sondy, która jest przesuwana po ciele pacjenta. Wysyłane fale odbijają się od tkanek i powracają do maszyny, tworząc tym samym obraz wnętrza ciała osoby badanej na ekranie komputera.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *