Czy warto korzystać z fachowej pomocy doświadczonego adwokata? Czy adwokat jest mi potrzebny? Takie pytania stawia sobie każdego dnia wiele osób. Jeśli mamy jakiś problem prawny z krewnymi albo w pracy, to jedynym słusznym rozwiązaniem jest pójście do sądu. Jest to jak najbardziej prawda, jednak tylko w pewnym stopniu. Bardzo wielu z nas nie ma pojęcia jak w rzeczywistości przebiega cały proces. To co widzimy każdego dnia w tv ma się ni jak do realnych sytuacji.

Bez przedstawiciela na sali sądowej będzie ci naprawdę bardzo trudno wygrać sprawę. W pierwszej kolejności adwokat zatroszczy się o to ażeby proces nie trwał latami. Do całkowitego minimum ograniczy błędy formalne, które w niewiarygodny sposób umieją wydłużyć każdy proces mający miejsce w sądzie. Od adwokata dowiemy się, które posiadane przez nas dowody możemy złożyć, a z których powinniśmy zrezygnować. Pomoże by nikt w trakcie rozprawy nie przekroczyłswoich kompetencji, a w szczególności adwokat strony przeciwnej albo prokurator o ile akurat mamy do czynienia z kodeksem karnym. Potrafi znacząco ograniczyć wydatki postępowania. Pełnomocnik od razu oznajmi nam nam czy mamy do czynienia z przegraną sprawą.

Adwokat wyjawi nam z jakimi kosztami jesteśmy zmuszeni się liczyć, zaś szczególnie w przypadku przegranej. Jeśli chcielibyśmy uchronić się przed niepożądanym stresem najlepiej korzystać z pomocy prawnika. Nie jest on w najmniejszym stopniu zaangażowany w konflikt, a więc o wiele łatwiej mu będzie przemyśleć ofertę ewentualnej ugody.

Źródło: prawnik Kępno

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *