Oczywiste jest to, iż studiowanie na kierunku prawniczym jest niewiarygodnie ciężkie. W szczególności w państwie takim jak nasz, gdzie prawo zmienia się parę razy w roku. Prawnik, który w dziedzinie prawa chce być specjalistą powinien znać wszystkie przepisy dosłownie na pamięć. Po ukończeniu studiów, każdy student musi zdać aplikacje oraz doświadczenie. Myślisz czasem nad hierarchią w świecie prawa?

Nie każdy prawnik rozwiąże Twój kłopot. W świecie prawa istnieje hierarchia, jaką każdy człowiek powinien pamiętać. Tak więc ją przedstawiamy! Prawnikiem jest przede wszystkim ta osoba, która ukończyła studia, uzyskała aplikacje, pozytywnie napisała test i została wpisana do stosownego rejestru zawodowego. Do prawników należą: – radca prawny (świadczy usługi prawne dla businessmanów, osób prywatnych przez sporządzanie wszelakiego typu umów, przygotowuje za klienta różne pisma potrzebne do procesu, odpowiada na różne pisma sądowe oraz urzędowe, przygotowuje niezbędną dokumentacje, itd.), – adwokaci (reprezentują sprawy swoich własnych petentów w sądzie i w urzędach), – notariusz jest odpowiedzialny za sporządzanie umów firm prawa handlowego, testamentów, sporządza akty notarialne zakupu nieruchomości, akty notarialne przekazywania darowizn, i tym podobne, – sędzia, – prokurator.

Właściwie każdy wykwalifikowany prawnik posiada inne uprawnienia. W zależności od kłopotu, nawet gdy pójdziemy do najbliższej kancelarii w okolicy, na pewno każda z wcześniej wymienionych osób pomoże rozwiązać nam nasz kłopot albo pokieruje nas do właściwej osoby.

Źródło: prawnik Kępno

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *